Kancelaria Prezydenta zachowała wszelkie procedury

Środa, 28 kwietnia (19:38),  za Interia
Ze strony Kancelarii Prezydenta zostały zachowane wszelkie procedury oraz terminy związane z udziałem polskiej delegacji w obchodach 70-lecia zbrodni katyńskiej – zapewnił w oświadczeniu przekazanym wiceszef Kancelarii Jacek Sasin.

Czytaj więcej

Niezależne opinie rosyjskie

Julia Łatynina: „Woń gazu łupkowego”
W omówieniu na łamach „Naszego Dziennika” tekstu rosyjskiej publicystki Julii Łatyniny, opublikowanego w internetowym wydaniu „Moscow Times” czytamy, że w czasie spotkania premierów Tuska i Putina na smoleńskim lotnisku ustawiono nowoczesny sprzęt nawigacyjny. Trzy dni później już go tam nie było. Czytaj więcej

Z Internetu

wg, Niezależna.pl, na podstawie „USA Today”, 15-04-2010 11:35

Prezydencki Tupolew był wyposażony w urządzenie zabezpieczające, które ostrzega pilotów przed nadmiernym zbliżeniem się do ziemi. Ten fakt pogłębia tylko tajemnicę upadku i eksplozji samolotu z Lechem Kaczyńskim – pisze „USA Today”. Czytaj więcej

List Otwarty w sprawie Międzynarodowej Komisji

wt, 2010-04-20 19:28 | Jacek Trznadel (zaczerpniete z Internetu)

Do Prezesa Rady Ministrów RP
Donalda Tuska

Ze względu na wyjątkową wagę dla Polski katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w dniu 10 kwietnia 2010 roku, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej, Lech Kaczyński, i osoby kierujące najważniejszymi Instytucjami Państwa Polskiego, i ponieważ miało to miejsce nie w Polsce, lecz na terenie innego państwa – zwracam się do Pana, Panie Premierze, o powołanie niezależnej, Międzynarodowej Komisji Technicznej dla zbadania przyczyn katastrofy. Wnioski takiej Komisji, z udziałem najlepszych światowych ekspertów, miałyby podstawowe znaczenie dla opinii publicznej i dla historii.

prof. dr hab. Jacek Trznadel
Przewodniczący Rady
Polskiej Fundacji Katyńskiej
Warszawa, 19 kwietnia 2010

Fragmenty wywiadu z prof. Jackiem Trznadlem

Cytujemy fragmenty wypowiedzi prof. Jacka Trznadla

Na łamach Tygodnika „Niedziela” ukazał się wywiad z prof. Jackiem Trznadlem, autorem apelu do premiera Donalda Tuska o powołanie niezależnej Międzynarodowej Komisji Technicznej w sprawie zbadania przyczyn katastrofy w Smoleńsku. Całość rozmowy w wydaniu Tygodnika „Niedziela” z dnia 6 maja 2010 r.
Czytaj więcej

Przed Pałacem Prezydenckim…

Po miesiącu od katastrofy smoleńskiej, przed  Pałacem Prezydenckim w Warszawie zebrał się kilkutysięczny  tłum domagający się od premiera Donalda Tuska  powołania międzynarodowej komisji, która zbadałaby przyczyny wypadku lotniczego pod Smoleńskiem, w którym zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński. Z inicjatywą tą wystąpił Ruch 10 Kwietnia,  zbierano także podpisy pod listem skierowanym w tej sprawie do premiera.

Ruch 10 Kwietnia zawiązały środowiska związane z organizacjami: Kobiety dla Rzeczpospolitej, Fundacja Republikańska, Instytut Jagielloński, Ośrodek Myśli Politycznej, Teologia Polityczna, Portal Kresy.pl, Fundacja Ius et Lex, Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska.

To się samo nie stało

O tym, że lista pasażerów była znana wszystkim od dawna; że polskie służby miały obowiązek nie dopuścić do lotu prezydenta, polityków i generałów jednym samolotem; o tym, że prezydent miał kilka dni temu postanowienie wyjazdu do Katynia pociągiem z wdowami i sierotami katyńskimi… – o tym wszystkim w rozmowie z Robertem Witem Wyrostkiewiczem mówi red. Anna Pietraszek, doradca zarządu Telewizji Polskiej w wywiadzie dla Portalu NaszaPolska.PL. Czytaj więcej

Z Internetu

Z Internetu – wpis pewnego internauty po tekście Piotra Semki (wspominającego Lecha Kaczyńskiego i dzieje jego rodziny).

13 kwietnia 2010 at 12:29

Przeklęta Ziemia Katyńska zażądała od świata nowych ofiar i świeżej krwi. Najwyższą cenę tej krwawej żądzy znowu zapłacili Polacy. Siedemdziesiąt lat temu ziemię tę zbroczyła niewinna krew najlepszych synów Polski. W 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej Para Prezydencka i najwyżsi dostojnicy państwowi Polski lecieli tam, aby oddać hołd ofiarom, okrutny los sprawił, że sami złożyli najwyższą ofiarę w hołdzie. Czytaj więcej